Atrakcje

Najatrakcyjniejsze pod względem turystycznym

Roztocze należy do najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym i przyrodniczym rejonów wschodniej Polski. Zachwyca i fascynuje swym krajobrazem jak i wspaniałymi zabytkami, które idealnie harmonizują z piękną przyrodą. Takich rejonów w niewielkim stopniu zmienionych przez współczesną cywilizację już prawie nie ma, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Wśród wielu atrakcji Roztocza Zachodniego należy wymienić:

  • źródła wodne na łąkach tuż obok "Siedliska"
  • atrakcyjne punkty widokowe na okolicznych górkach
  • labirynt lessowych wąwozów przez miejscowych zwanych Porębami
  • źródełka z "cudowną" wodą w Radecznicy i Trzęsinach
  • ugory porośnięte pachnącymi ziołami, gdzie można natknąć się na ciekawe okazy fauny i flory
  • "szumy" na Tanwi uznane za ciekawostkę przyrodniczą.
_DSC0178 123 chlopkow_07-2006_169 Obraz_013
_dsc0042 dsc_3901 p7240654 DSC01785

Dobrze oznakowane ścieżki rowerowe oplatają okolice a cykliści chętnie z nich korzystają. Miłośnicy spływów kajakowych mają do wyboru kilka różnych odcinków na Tanwi i Wieprzu.

Z Chłopkowa niedaleko jest do "stolicy" Roztocza – Zwierzyńca. Ale też do Szczebrzeszyna, Zamościa, Goraja czy Radecznicy. Każda miejscowość ma swoją historię, a niektóre są nawet nie odkryte przez turystów.

Pasjonaci historii i zabytków mogą wybrać się do Zagrody Guciów albo któregoś z okolicznych skansenów: w Mokremlipiu "Ulik" czy Zaburzu. Wielbiciele architektury sakralnej podziwiają kapliczkę św. Antoniego i klasztor o.o. Bernardynów w Radecznicy, neogotycki kościół z drewnianych ołtarzem w Mokremlipiu oraz modrzewiowy kościółek w Gilowie.

Oczywiście wspaniała zamojska starówka z pięknie odrestaurowanymi ormiańskimi kamienicami, odnowionym bastionem obronnym i wypielęgnowanym parkiem w pobliżu interesująco wypełniają pobyt turystom odwiedzającym "Padwę Północy". Warto też zobaczyć pozostałości Grodu Czerwieńskiego "Sutjesk" w Sąsiadce, a także Szczebrzeszyn z wielokulturowymi zabytkami, pomnikiem chrząszcza i odnowionym kirkutem.

Nieduża odległość od stoku narciarskiego w Chrzanowie zachęca amatorów sportów zimowych do odwiedzenia Roztocza także zimą.

Z dalszych wycieczek proponujemy: podziemia kredowe w Chełmie, kamieniołomy w Józefowie, pałac Zamoyskich w Kozłówce, stare miasto w Sandomierzu i Lublinie. Warto wybrać się na wycieczkę do Lwowa i innych przygranicznych miast na Ukrainie. W zależności od upodobań każdy znajdzie coś dla siebie.

_dsc0136 chrzanów_stok k999 n_dsc0041

Gości zapraszamy na
wypoczynek przez cały rok,
na weekendy, święta oraz
wakacje i ferie. Organizujemy
sielskie biesiady z muzyką i
tańcami, zjazdy rodzinne
oraz imprezy prywatne.

Telefon:
666 019 825
660 532 248

Odwiedź nas

Gospodarstwo Agroturystyczne "SIEDLISKO"
Dorota i Stanisław Kosik

Chłopków 90
23-440 Frampol
woj. lubelskie

dskosik@wp.pl

Nr konta:
76 1140 2004 0000 3202 5180 9539

Pozwól nam skontaktować się z sobą

Wiadomość została wysłana! Wkrótce się skontaktujemy.

*Pola wymagane

Copyright © 2015 by Siedlisko. All rights reserved. Projekt i realizacja: Internet-media.pl