Atrakcje

Roztocze należy do najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym i przyrodniczym rejonów wschodniej Polski. Zachwyca i fascynuje swym krajobrazem jak i wspaniałymi zabytkami, które idealnie harmonizują z piękną przyrodą. Takich rejonów w niewielkim stopniu zmienionych przez współczesną cywilizację już prawie nie ma, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Wśród wielu atrakcji Roztocza Zachodniego należy wymienić:

  • źródła wodne na łąkach tuż obok „Siedliska”
  • atrakcyjne punkty widokowe na okolicznych górkach
  • labirynt lessowych wąwozów przez miejscowych zwanych Porębami
  • źródełka z „cudowną” wodą w Radecznicy i Trzęsinach
  • ugory porośnięte pachnącymi ziołami, gdzie można natknąć się na ciekawe okazy fauny i flory
  • „szumy” na Tanwi uznane za ciekawostkę przyrodniczą.

Dobrze oznakowane ścieżki rowerowe oplatają okolice a cykliści chętnie z nich korzystają. Miłośnicy spływów kajakowych mają do wyboru kilka różnych odcinków na Tanwi i Wieprzu.

Z Chłopkowa niedaleko jest do „stolicy” Roztocza – Zwierzyńca. Ale też do Szczebrzeszyna, Zamościa, Goraja czy Radecznicy. Każda miejscowość ma swoją historię, a niektóre są nawet nie odkryte przez turystów.

Pasjonaci historii i zabytków mogą wybrać się do Zagrody Guciów albo jednego z okolicznych skansenów: w Mokremlipiu „Ulik” czy Zaburzu. Wielbiciele architektury sakralnej podziwiają kapliczkę św. Antoniego i klasztor o.o. Bernardynów w Radecznicy, neogotycki kościół z drewnianym ołtarzem w Mokremlipiu oraz modrzewiowy kościółek w Gilowie.

Oczywiście wspaniała zamojska starówka z pięknie odrestaurowanymi ormiańskimi kamienicami, odnowionym bastionem obronnym i wypielęgnowanym parkiem w pobliżu interesująco wypełniają pobyt turystom odwiedzającym „Padwę Północy”.

Warto też zobaczyć pozostałości Grodu Czerwieńskiego „Sutiejsk” w Sąsiadce, a także Szczebrzeszyn z wielokulturowymi zabytkami, pomnikiem chrząszcza i odnowionym kirkutem.

Nieduża odległość od stoku narciarskiego w Chrzanowie zachęca amatorów sportów zimowych do odwiedzenia Roztocza także zimą.

Z dalszych wycieczek proponujemy: podziemia kredowe w Chełmie, kamieniołomy w Józefowie, pałac Zamoyskich w Kozłówce, stare miasto w Sandomierzu i Lublinie. Warto wybrać się na wycieczkę do Lwowa i innych przygranicznych miast na Ukrainie. W zależności od upodobań każdy znajdzie coś dla siebie.

ZAPRASZAMY!

Gości zapraszamy na wypoczynek przez cały rok, na weekendy, święta oraz wakacje i ferie. Organizujemy sielskie biesiady z muzyką i tańcami, zjazdy rodzinne oraz imprezy prywatne.

Chłopków 90
23-440 Frampol
woj. lubelskie

Facebook

Instagram

© 2021 Gospodarstwo Agroturystyczne SIEDLISKO W CHŁOPKOWIE. Wszelkie prawa zastrzeżone