O nas

Gospodarstwo agroturystyczne „Siedlisko”

Pobyt w Siedlisku to powrót do prawdziwej, polskiej wsi, gdzie rano pieje kogut, powietrze pachnie rosą a wieczorem rechoczą żaby.

Tutaj cisza brzmi jak nigdzie indziej, a kilkadziesiąt gatunków ptaków umila czas spędzony na świeżym powietrzu.

Nasza oferta skierowana jest do osób ceniących i kochających spokój, naturę, przyrodę i prostotę wsi. Dla tych, którzy potrafią docenić czas spędzony z dala od miasta, w wyjątkowym miejscu. Posiadamy huśtawki i hamaki pomagające  wyciszyć się i korzystać z pełni natury.

W najbliższej okolicy Siedliska jest wiele miejsc, w które warto się wybrać na wycieczkę pieszą. W niedalekich odległościach znajdują się doskonale zlokalizowane wieże widokowe, z których oglądać można pagórkowaty teren i wyjątkowy krajobraz tej części Roztocza. Ponadto można zajrzeć to lasu i przejść się labiryntami lessowych wąwozów, poszukać grzybów i odetchnąć niepowtarzalnym powietrzem. Nieraz można na swojej drodze spotkać zwierzęta takie jak sarny lub zające. Amatorzy ornitologii na pewno będą mieć sporo do obserwowania. W okolicy Siedliska rozróżniliśmy około 80 gatunków ptaków, a na pewno wiele z nich chowa się jeszcze w zaroślach i można je głównie usłyszeć.

Letnie wycieczki konne wozem i zimowe kuligi saniami po okolicznych lasach i wąwozach lessowych dostarczą Gościom wielu niezapomnianych wrażeń.

Z terenem Siedliska sąsiaduje nasze podwórko gospodarskie, w którym mieszkają wszystkie nasze zwierzęta. Zaczynając od największych są to konie huculskie, świnie, kozy (adoptowane na emeryturę po pracy w cyrku), gęsi, kury, pies i koty.

Zwierzaki są przyzwyczajone do obecności Gości, więc zachęcamy do zapoznania się z nimi, głaskania, obserwowania i korzystania z zooterapii.

Dorośli, na co dzień aktywni zawodowo, znajdą tu wytchnienie od zgiełku i pędu miasta. Starsze pokolenie chętnie tu zagląda z sentymentem wspominając dzieciństwo na wsi.

Świetnie relaksuje obserwacja dzikiej przyrody z tarasu domu. Wszystkich zadziwia natura tętniąca życiem o każdej porze dnia i nocy.

Obok domu pod rozłożystą lipą pośród brzęku pszczół i unoszącego się aromatu kwiatu lipowego odbywają się wzniosłe dysputy które nierzadko trwają do późnej nocy.

Zanim powstało Siedlisko prowadziliśmy gospodarstwo rolne, które zapewniało wyżywienie całej rodzinie.

Dlatego było dla nas oczywiste, że od samego początku zaoferujemy naszym Gościom posiłki przygotowywane z produktów z naszego gospodarstwa. Mamy stary sad, w którym rosną jabłonie, wiśnie, czereśnie, grusza, śliwy i brzoskwinia, które owocują w swoim rytmie. Nie stosujemy żadnych oprysków, więc wszystko, co u nas rośnie jest zdrowe, pyszne i ma prawdziwy smak. Poza drzewami owocowymi mamy dla Gości owoce z krzaków jeżyn, malin, porzeczek, agrestu, aronii oraz kaliny dla odważnych.

W dużym warzywniaku uprawiamy m.in. cukinie, ogórki, pomidory, różne warzywa korzeniowe i liściaste (jarmuż, szpinak) oraz wiele ziół. Do uprawy nie stosujemy żadnych nawozów sztucznych, ani chemii. Wyłącznie nawóz naturalny.

Co roku przygotowujemy dużo przetworów z owoców i warzyw, kiszonek, soków, powideł, które też trafiają na stoły Gości.

Ponadto od około 40 lat mamy hobbystyczną pasiekę i własny miód, który jest składnikiem naszych nalewek. Same zaś nalewki wytwarzane są na bazie dzikich owoców, które zbieramy ręcznie, takich jak np. dzika róża, tarnina oraz owoców z ogrodu – malina, porzeczka, mirabelka i inne.

Posiłki dla Gości przygotowujemy z możliwie największej ilości produktów pochodzących z naszego gospodarstwa. W menu Siedliska znajdują się takie potrawy jak np. zupa szczawiowa z jajkiem, krem z dyni, chłodnik, barszcz z buraków, gołąbki w liściach z kiszonej kapusty, różne rodzaje pierogów, bigos z pieczonymi ziemniakami, żeberka z kaszą gryczaną. Do obiadu podajemy kompoty np. z rabarbaru, mirabelek i jabłek.

Śniadania są urozmaicone – pieczywo, wędliny, warzywa, nabiał, dżemy i miód, a ponadto naleśniki, fajerczaki, jajecznica lub pieróg gryczany z kefirem.

Posiłki wegetariańskie są możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu. Nie prowadzimy kuchni związanej z dietami specjalnymi (np. bezglutenowa, wegańska, bez laktozy). 

ZAPRASZAMY!

Gości zapraszamy na wypoczynek przez cały rok, na weekendy, święta oraz wakacje i ferie. Organizujemy sielskie biesiady z muzyką i tańcami, zjazdy rodzinne oraz imprezy prywatne.

Chłopków 90
23-440 Frampol
woj. lubelskie

Facebook

Instagram

© 2021 Gospodarstwo Agroturystyczne SIEDLISKO W CHŁOPKOWIE. Wszelkie prawa zastrzeżone